Şahinler Mola mı Verdi?
Irak Savaşı sonrasında "Neokonservatiflerin" durumu ve perspektifleri. Knut Mellenthin. Devamı »
Pause für die Falken?
Situation und Perspektiven der »Neokonservativen« nach dem Irak-Krieg. Von Knut Mellenthin. Mehr »
Küresel Direniş ve Barış Hareketinin Dönüşümü
Irak savaşı neo-liberal politikaların devamı olarak ortaya çıktı, kitleler tarafından da böyle algılandı, ve protestolar hem savaşa hem de neo-liberalizmin yayılmacı politikalarına karşı, Irak'a saldırı henüz başlamamışken ortaya çıktı.Deniz YONUCU - Eylem AKÇAY. Devamı »
Irak, Bush'un Çeçenyası mı?
Irak'ta kitle imha silahı olup olmadığı şaibeli bir hal aldı. Öyle anlaşılıyor ki, ABD için kitle imha silahı yalnızca Irak'ın işgal edilebileceğinin gösterilmesi için bir bir bahaneydi. Saddam zeki bir plan yapmış olabilir mi? Immanuel WALLERSTEİN. Devamı »
"Hafif Emperyalizm"in İnsancıllığı
Toplumsal değişim dinamiklerinin açıklanması konusunda savrulan sol akımlar işçi sınıfı hareketinde popülist-hümanist söyleme sığınarak mücadeleyi sulandırdılar. Oysa zaman, dünyanın evrimi emekçilerden yana bilimsel analiz yöntemleriyle açıklama zamanı. Sedat Aybar. Devamı »
Medyaya Özeleştiri, Devlete Yargı...
Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinin gizli yönetmeliğinin Radikal'de yayımlanmasından sonra, hem devletin hem de medyanın yapması gereken çok önemli iki görev var: Devlet yargı yolunu açmalı medya ise özeleştiriye başlamalı. Ragıp Duran. Devamı »
Devlet Yalanları
Ignacio Ramonet, Amerikan kuvvetlerinin (ve Britanyalı takviyelerinin) Mezopotamya’daki “zafer”inden üç ay sonra, haklı gerekçelere dayandığından zaten kuşku duyduğumuz “kitle imha silahları”yla ilgili iddialarının yalan olduğunu öğreniyoruz. Devamı »
Nützliche Lügen
Ignacio Ramonet, Ein jeder kennt die Geschichte des Diebes, der "Haltet den Dieb!" ruft. Was meinen Sie, welchen Titel George Bush der berühmten Anklagerede gegen Saddam Hussein gab, die er am 12. September 2002 vor der Generalversammlung der Vereinten Nationen hielt. Mehr »
Filistin’i Hapsetmek İçin Bir Duvar
Gadi Algazy, 22 Haziran'da Ürdün'de toplanan dörtlü zirve ( Amerika Birleşik Devletleri, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve Rusya) Hamas yöneticilerinin İsrail ordusu tarafından öldürülmesinden 'endişe ediyordu'. Devamı »
Vollendete Tatsachen im Schatten des Terrors - Scharons Palästina
Gadi Algazy, Israels Ministerpräsident Ariel Scharon hat am Ende des Irakkriegs unter dem Druck Washingtons der Gründung eines palästinensischen Staates grundsätzlich zugestimmt. Mehr »
"AGENDA 2010"NUN EKONOMİK İÇYÜZÜ ÜZERİNE
Prof. Rainer Roth, Federal Hükümet, işveren kuruluşları ve ekonomistler, şu andaki krizin ve artan işsizliğin gerçek nedenlerinin ne olduğunu bildiklerini iddia ediyorlar: İşsizlere verilen desteklerin yüksek olması! Devamı »

Zu den ökonomischen Hintergründen der Agenda 2010
Bundesregierung, Arbeitgeberverbände und Ökonomen wissen, wo die wahren Ursachen der gegenwärtigen Krise und der steigenden Arbeitslosigkeit liegen. Sie liegen bei den Arbeitslosen selbst. Von Rainer Roth. Mehr »

Der „schwarze Türke“
Berlin-Besuch: Premier Erdogan will die Türkei in die EU führen – und Soldaten in den Irak. Er braucht die Generäle und entmachtet sie doch.Von Michael Thumann. Mehr »
Kilitler ülkesi Güney Afrika
28 kişilik bir grup, bir süpermarkete giriyor ve hedefine kilitlenmiş kruz füzesi misali asma kilitlerin bulunduğu reyonlara yöneliyor. Ve ne kadar asma kilit varsa alıyor, birden reyonda kilit milit kalmıyor! Devamı »
Tüm yazı ve çeviriler kullanılabilir. Dergimizin kaynak olarak gösterilmesi rica olunur.
Alle Beiträge und Übersetzungen können übernommen werden. Hinweis auf unsere Seite wird gebeten.